FERRUM s.r.o.

 

Webová stránka:www.ferrum-mb.cz
Obor činnosti:obchod s hutním materiálem
Město:Moravské Budějovice, Velké Meziříčí, Třebíč
Počet uživatelů:33
Ostrý provoz od roku:2013
Počet zaměstnanců:123
Roční obrat (v tis. Kč):515 484

ERP systém Money S5

Cílem implementace systému Money S5 bylo centralizování a sjednocení firemních procesů, ukládání dat a správy dokumentů s možností nastavení centrálního řízení přístupu k firemní dokumentaci pro všechny provozovny. Dalším aspektem pro nový systém byla přehledná evidence výroby, vyhodnocování zakázek, optimalizace mzdového a personálního systému a celkové zjednodušení práce a díky shromažďování všech dat na jednom místě i úspora času při vyhledávání dokumentů.

Marketing a webové aplikace

Byl zprovozněn e-shop s hutními materiály, který je napojen na systém Money S5, veškeré procesy se řeší z jednoho místa. Data jsou synchronizované s dodavateli, webové stránky e-shopu jsou napojené na webové servery zbozi.cz, heureka.cz a google.cz, do některých kroků a procesů byly zaneseny operace pomocí čárových kódů.

Pokladní systémy

Jednotlivé pobočky a jejich propojení také vyřešilo problematiku pokladního systému – vše je vedeno v centrálním ERP systému, včetně nastavení a provozu EET.

Správa a servis HW a sítě

Pro firmu Ferrum s. r. o. zajišťujeme veškerý servis IT technologií, jsme správci sítě a staráme se o zálohování dat. Kdykoliv jsme připraveni každému zaměstnanci pomoci s jeho problémem v této oblasti.

Splněné cíle

  • Objednávky, skladová evidence a účetní procesy synchronizované na jednom místě
  • Optimalizace mzdového a personálního systému
  • Přesné sledování výrobních procesů od přijetí zakázky až po její odevzdání konečnému zákazníkovi
  • Vyhodnocování jednotlivých zakázek včetně jejich výnosnosti
  • Přehledné evidování došlé pošty a evidence jednotlivých dokumentů díky modulu DMS
  • Spuštění e-shopu s hutním materiálem
  • Dodávka nových pokladních systémů s napojením na ERP systém i s řešením EET

Řekli o nás:

Vlastnictví kvalitního ERP systému je v dnešní době jedním z předpokladů úspěšného řízení podniku. Money S5 podporuje všechny důležité funkce (finance, plánování, nákup, prodej, logistiku apod.). Zavedení Money S5 bylo pro naši společnosti velkým zásahem, ale vzhledem k tomu, že náš dodavatel správně porozuměl našim požadavkům, celá implementace proběhla takřka bez komplikací a naši zaměstnanci si na práci v novém systému rychle zvykli.

Oceňujeme to, že systém umožňuje dodávku různých nestandartních modulů přímo na přání zákazníka, čehož jsme již několikrát využili. Moduly Factoring, Workflow, Atesty nebo Evidence došlé pošty nám zjednodušují a zpříjemňují práci v systému, a tak máme veškeré důležité informace na jednom místě. Předpokládám, že v budoucnu budeme nadále funkce systému rozšiřovat, dle aktuálních požadavků naší společnosti.

Ing. Ivana Brhlíková, vedoucí ekonom