Pokladní systémy POS

Zákon o EET žádnému podnikateli neříká, jaké zařízení má pro tuto činnost používat. Je na každém z nás, jaký systém si vybereme. Proto vám chceme tento výběr usnadnit a níže vám představíme jednotlivá řešení.

Pro elektronickou evidenci tržeb potřebujete:

1

Přístroj pro evidenci tržeb

2

Tiskárnu účtenek

3

Aplikaci nebo software pro přiznávání tržeb

4

Připojení k internetu

Pokud už registrační pokladnu používáte a má připojení na internet, pravděpodobně se vyhnete nákupu nového zařízení. Pouze aktualizujte software, aby vyhovoval požadavkům na evidenci tržeb.

Nejmenší podniky např. obchůdky s drobným zbožím

Pro účely evidence tržeb může postačit běžná spotřební elektronika – chytrý telefon nebo tablet v kombinaci s bezdrátovou tiskárnou, kterou je nutné zakoupit. Ale vzhledem k četnosti nabíjení to není nejlepší řešení. Ideální může být mobilní pokladna EURO-50TEi LAN, kterou není nutné tak často nabíjet a pokladní systém není ovlivněn běžným užíváním jako u chytrých telefonů nebo tabletů. Pokladna po nastavení funguje bez dalších zásahů.

Malé a střední podniky

Pokud máte denně desítky nebo dokonce stovky účtenek, telefon nebo tablet je zcela nedostačující. Při koupi se můžete rozhodnout, zda budete chtít přenosnou nebo nepřenosnou registrační pokladnu.

Přenosná pokladna nezabere tolik místa, tlačítky namarkujete zboží nebo služby a zařízení vydá účtenku. Optimální pro tyto podnikatele může být EURO-150TEi. Tato pokladna se dá napojit na čtečku čárových kódů, váhy či platební terminály. Klávesnice je programovatelná, dá se popsat vlastními texty a případně lze rozšířit o další programovatelnou klávesnici.

Pro podnikatele v restauračních zařízeních nebo maloobchodě s větším sortimentem zboží nabízíme pokladní systém Conto, který se dá nainstalovat na jakékoliv zařízení PC s odolným dotykovým displayem. Možnost připojení tiskáren účtenek i objednávek na baru i v kuchyni a další možnosti podle přání každého uživatele. Pracovní plocha je zcela konfigurovatelná dle potřeby obsluhy. Jedna z variant může být: LYNX Pokladní systém 15″ s Conto Basic Windows 10.

Velké podniky

Provozovny, které tisknou denně několik stovek i tisíců účtenek, potřebují robustní systém. Součástí je i pokladní software, díky kterému má obchodník ucelený přehled o prodejích a k dispozici mnoho dalších statistik.

Pro tyto podniky můžeme nabídnout pokladní software Pokladní set MiniPC – Prodejna SQL Mini, který je schopen komunikovat s vaším stávajícím skladovým hospodářstvím.

Pokud budete vybírat pokladnu, přemýšlejte současně o velikosti i zaměření vašeho podniku. Každá pokladna není vhodná pro každého. Trochu odlišné řešení potřebuje maloobchodník a trochu jiné například hoteliér.

Rádi vám poradíme, jak vybrat tu správnou pokladnu. Můžete se inspirovat i v našem e-shopu:

Dlouhý Josef

dlouhy@k-system.cz

Napište mi, ozvu se Vám obratem